Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Rok čo rok, pohltí v jeden augustový víkend festival Grape všetky sociálne siete. Na oplátku festival pohltí búrka. No to samozrejme nezabráni návštevníkom pochváliť sa svojou prítomnosťou  známym, priateľom či starostlivo udržiavanému číslu svojich sledovateľov. Nadšenci hudby zdieľajú eufóriu koncertov, ešte väčší nadšenci ju nezdieľajú. Skupinky dievčat pózujú vo mesiac vpred premyslených outfitoch a utekajú do wifi zóny postnúť fotku s hashtagom #grape. No na svoje si taktiež prídu všetci labužníci, kulinári či food blogeri. Cigánska s kofolou je samozrejme nesmrteľné kombo, no na festivale akým je Grape, by bolo priam hriechom neochutnať aspoň zlomok zo špecialít, ktoré ponúkajú najlepšie foodtracky z celého Slovenska. Ak patríte k festivalovým nováčikom, teda vegánsky Foodstock, exotické Thali alebo neodmysliteľný NYC Corner vám nič nehovoria, pripravili sme si pre vás zoznam podnikov, ktoré sa vám tento rok budú snažiť uľahodiť nielen po chuťovej, ale aj po estetickej stránke.

Burgre, burgre a burgre.

 

Byť nadšencom tohto fenoménu, myslím, že natrafím na problém. Ochutnať každý jeden z ohromne širokej ponuky burgrov na tomto festivale je pre mňa ozaj nepredstaviteľné. No pre vás, vyznávačov poriadneho hovädzieho mäsa či pomaly trhaného bravčového v žemli, určite nie nereálne. No nemôžete strácať čas, a preto vám odporúčame vrhnúť sa práve týmito smermi. Pozor! Niekde vás možno okrem burgrov zlákajú aj na hot-dogy, sendviče či domáce hranolky.

 

Bistro U nás

Bearded Brothers street food

Smile Street food

Salt´N´Pepa

Regal Burger

Hot-Dogy budú tvoja istota, ver mi.

 

Každoročná stálica. To je Bacon Cheese hot dog z NYC Corner. Ak neochutnáš, predtým samozrejme neodfotíš, akoby si na festivale ani nebol. A ak sa ti rýchlo zužuje rozpočet, vyskúšaj Knižkov HotDog. Domáca grilovaná klobáska v chrumkavej bagetke ťa nielen uspokojí, ale vďaka super cene ti ostanú aj peniaze na autobus domov.

 

NYC Corner

Knižkov HotDog

 

Mäsožravci vegánmi.

 

Často sa stáva, že milovníci mäsa zablúdia aj do týchto končín. Ale ja sa im nedivím. Predsa hit každého festivalu je jedinečná gyoza od partie z Foodstocku. Novinkou je zaručene nielen pre mňa Bundáš Kenýr a ich liek na opicu – netradične chlieb v nevajíčku, tradične s kečupom.

 

Foodstock

Veggie

Thali

Bundáš Kenýr

  

Na slovenskom festivale po slovensky!

 

Na svoju kuchyňu jednoducho nedáme dopustiť. O tom vás presvedčia aj ľudia stojaci v nekonečnom rade na bryndzové halušky či bijúci sa o poslednú slivkovo-oškvarkovú muránsku buchtu.

 

Farma Hiadlovský

U suseda

Muránske buchty

Šporheltníky

Poplamúchy

Podpecníky

Majstri Haluškári

Bufet Dreams Langoše

Plnené Langoše

U Bratrancov

Občerstvenie Blaho

Folks Food Truck

Plné bruško

Milktrade

Občerstvenie Fungáč

Grilovaný pološtiepok a syrová špeciality

Vozíček

 

Svetová kuchyňa.

 

Barskde

Thali

Klein Culinary

Dema grill

Crumpel´s Poutinerie

Kornut

Phockáreň

Ty somáru

MumBhai Express

InTempo Snack

Lukycatering

Burrito Fellas

Chefstreet

Kebab a nudle

Ramtandoori

Robin street food

 

*Cukrovkári preskočiť*

 

La Donuteria

Muránske buchty

Buchtáreň

Petite Creperie

Trdelník

 

 

Oficiálny zoznam, na ktorý ešte stále pribúdajú ďaľšie a daľšie foodtrucky nájdete tu.

 

Alžbeta