Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Takmer 6 rokov v Trnave funguje tradičný Merkur Pub. Nedávno prešiel modernizáciou priestorov a my z ProMenu sme sa na základe odporúčania rozhodli toto miesto navštíviť.

Merkur má dobrú lokalitu - nachádza sa na Trstínskej ceste, ktorá je možno najväčšou tepnou mesta. Nájsť ho, je teda veľmi ľahké. Ďalšou výhodou, ktorú sme si hneď všimli je parkovanie. Pred podnikom je veľké bezplatné parkovisko, čo býva v dnešnej dobe u mnohých podnikov Achillova päta. 

 

Preslávené sú tu miestne rebrá, no my sme ochutnali prierez najväčšími stálicami v celom vynovenom menu.
 
Zdroj: Branislav Brežák - archív Merkur Pub
 
Naša voľba padla na Grilované rebrá na medovo-pikantnej omáčke, Steak z bravčovej panenky s omáčkou z korenia, Merkur burger, Merkur šalát s grilovaným kuracím, Špenátové rizoto s parmezánom a Pizza Napoli s pikantnou salámou, chilli a mozzarellou. 
 
 
 
Všetky jedlá boli na pohľad i chuť výborné. Obzvlášť servírovanie bolo na veľmi dobrej úrovni. 
 
Porovnanie kvalita/cena/veľkosť porcie musíme tiež pochváliť. Jedálny lístok bol pestrý a použité suroviny nám prišli kvalitné. Priemerná cena hlavného chodu z A’la Carte bolo okolo 7 EUR a jedlá nás dostatočne nasýtili.
 
 
Keďže sa nachádzame v Pube, silnou stránkou musí byť dobré pivo. V tomto prípade je číslom jedna pivo Bakalář. Na pípe majú z tohto pivovaru štandardne narazenú desinku a dvanásťku, no okrem toho aj tmavý Černovar a nepasterizovaný Hauskrecht z Brna.
 
 

Podnik často myslí i na športových fanúšikov. Priame prenosy futbalu alebo hokeja sú tu takmer na dennom poriadku už od založenia. 

 Ďalšou veľkou výhodou podniku je donášková služba. V Trnave môžete vo večerných hodinách stretnúť i viac áut naraz s logom Merkuru, ktoré rozvážajú Pizzu v rámci Trnavy zdarma. Zaujímavosťou je príprava pizze v peci Marana Forni priamo pred Vašimi očami.

 


Merkur si za dobu svojho pôsobenia vytvoril klientelu založenú na ľudoch, ktorí majú radi dobré pivko a tradičnú česko-slovenskú pivničnú kuchyňu. Známe sú tu i športové prenosy a donáška nielej chutnej pizze. Nedávno podnik vynovil priestory do podoby moderného pubu a povýšil úroveň svojej gastronómie aby i náročnejší zákazníci odchádzali spokojní. Plusom sú i veľké priestory pre oganizovanie rôznych akcií. 
 
Kontaktné údaje:
MERKUR pub & restaurant - Trnava
Pizza, pivničné jedlo, gril
Adresa: Trstínska cesta 1672/1, Trnava
Kontakt: +421 908 444 555

Otváracie hodiny: Ne-Štv 10:00 - 23:00, Pia-So 10:00 - 0:00
Cena hlavného chodu: 4,20 - 14,40
Údaje k 19. 03. 2019

Web: www.merkurpub.sk 
Facebook: @merkurpub 
Instagram: merkur_pub_a_restaurant