Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Vraj tu obedoval aj náš premiér, Róbert Fico. Ako teda chutilo našej redakcii?

Reštaurácia sa nachádza sa v tichej lokalite medzi centrom mesta a novo vybudovanou City Arénou. Je obklopená rodinnými domčekmi z predchádzajúcich storočí a chodníkom z dlaždíc. Nič príjemné pre vodičov a chodcov, ale za to lahodné pre vaše oko.

 

 

Avenue je na trnavskej gastronomickej mape už piaty rok. Možno sa vám to nezdá byť dlhé obdobie, ale v Trnave si vybudovala reštaurácia reputáciu a skoro každý ju pozná. Táto prevádzka sa viac ako na ponuku “menučiek“ zameriava na ponuku à la carte. Napriek tomu je v ponuke aj denné menu. Na výber máte z troch jedál v cene od 5,00 do 7,50 eur. Nedávno zmenili Business menu na Fit-menu, čo bolo určite dobrým ťahom. V ponuke je každý deň aj jedna slovenská “klasika”. 

 

Prevádzka disponuje pomerne väčšou budovou, umožňujúcou prispôsobiť sa rodinným akciám ako svadba, krstiny a podobne. Súčasťou je aj terasa, ktorú je príjemné využiť najmä v letných mesiacoch. Ponuka vín, piva a alkoholu, by si zaslúžila mierne osviežiť o zaujímavejšie produkty. Napriek tomu máte k dispozícii všetko, čo potrebujete a jedlá aj nápoje sú správne servírované. 

 

 

Jedálny lístok zvyknú obmieňať raz do pol roka tak, aby využili sezónne a čerstvé suroviny. Lístok nie je preplnený všetkými druhmi jedál, ale ponúka to, čo vedia, že bude nápadité a bude vám to chutiť. Tento prístup oceňujeme a mal by byť vzorom pre všetky gastronomické prevádzky.

 

Ešte v krátkosti sa vrátime k obsluhe - bola riadne vyškolená, čo nie je v reštauráciách pravidlom. Veľké plus. Poznala obsah jedalného aj nápojového lístka, dokonca aj pravidlo pravej ruky pri zakladaní pohárov a tanierov na stôl. Čašníčka bola vkusne upravená, usmiata a úctivá. A naviac, pri každom chode neváhala prejsť sa k nášmu stolu a opýtala sa, či je všetko v poriadku. A to nemyslím až pri odnášaní tanierov, ale pekne po druhom - treťom súste. Skvelé. 

 

Ideme hodnotiť. Ako predjedlo sme zvolili takmer už tradične – “tatarák”. Dostanete na výber či vám ho môžu namiešať, alebo si radi pomôžete sami. My sme zvolili možnosť dostať výtvor na tanieri priamo od kuchára. Nesklamal. Bol šťavnatý, nebol mletý. Čo mi chýbalo, bolo roztekajúce sa žĺtko po čerstvom mäsku. 

 

 

Hlavné jedlo sme zvolili tiež tradične – Burger (ak ťa zaujíma, prečo v každej reštaurácii ochutnávame burger, dôvodom je, že týmto spôsobom hľadáme ten najlepší v Trnave. Info už čoskoro). Burger v Avenue bol celkom iný (pochopiteľne) ako dostanete inde. Ako sa hovorí, 100 ľudí 100 chutí. Mäso tvorilo približne 60 % obsahu žemle, cibuľa bola čerstvá. V burgeroch preferujeme karamelizovanú cibuľku, prípadne cibuľové krúžky. Burger rozoberieme dopodrobna v spomínanom článku o burgeroch v Trnave už čoskoro. 

 

 

Okrem toho sme mali bravčovú panenku, pripravovanú metódou sous-vide s cus-cusom a vínovou omáčkou. To bola fantázia. Panenka bola krásne šťavnatá, rozpadala sa na jazyku. Cus-cus neprerážal túto chuť, ale podporoval ju.  Osviežujúcu vložku tvorila vínová omáčka. Skutočne skvelé. Keď sa chystáte do Avenue, vrelo odporúčame. 

 

 

V rámci kuchyne, Avenue určite vie, čo robí. A hlavne sú kreatívni, čo sa jedla týka, takže rozhodne je to prevádzka, ktorá stojí za pozornosť a návštevu. Na svoje prídu si aj tí najnáročnejší.

 

Aktuálne denné menu, ako aj celkovú ponuku Avenue nájdete tu alebo klikom nižšie.