Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Fast food trochu inak. Takto by sme mohli charakterizovať 2 POTs v Skalici. Už názov prevádzky prezrádza, že týmto jedlom je polievka.

Vyspovedali sme autora konceptu Štefana Valoviča, ktorý v gastronómii pôsobí už 20 rokova projekt „polievkarne“ priniesol zo zahraničia, kde je najmä vo väčších mestách polievkareň súčasťou gastronómie.

 

Vo väčších mestách by si určite našiel koncept „polievkarne“ široký okruh návštevníkov. V Skalici alebo celkom v regióne je však „trh“ oveľa menší. Nechceli ste ísť do väčšieho mesta?

 

Nová reštaurácia v Skalici

 

„Pôvodne sme chceli otvoriť prevádzku v Hodoníne, Skalici alebo v Senici. Obzerali sme sa aj po Trnave. Keďže chcem dohliadať na chod prevádzky a Trnava je od nášho domu ďaleko, bolo by náročné cestovať. Preto sme si vybrali z vyššie spomínaných miest. Keď sa nám naskytla možnosť zobrať priestory v Skalici, ktorá je krásnym a rozvíjajúcim sa mestom, neváhali sme a otvorili sme prevádzku.

 

Prečo ste si vybrali práve polievky?

 

„Hľadali sme niečo nové, čím môžeme osloviť zákazníkov. Mali sme, vďaka dobrým priateľom a kolegov z gastronómie možnosť získať skúsenosti a overiť si reakciu ľudí na takúto ponuku. Náš koncept je zameraný na rýchle, zdravé a chutné jedlo, ktoré si zákazník môže zobrať jednoducho so sebou. Zamerali sme sa na polievky z celého sveta, ktoré sú bohaté, pestré a čerstvé. Navyše nezahusťujeme  nič mukou, takže naše jedlo je vhodné pre celiatikov.“

 

Nový podnik ponúka polievky rôzneho druhu. Jedná sa o polievky známe ako demikát, držková, vývary, ktoré dopĺňajú krémové polievky alebo polievky mexickej a indickej kuchyne. V čom sú iné od tých, ktoré pripravujeme doma?

 

Teľací vývar

 

„Tak to nemôžem prezradiť (smiech). Rozdiel je napríklad v čase pridávania surovín. Aby sa ich chuť „nestratila“, musia byť pridávané v správnom čase. Okrem toho pri polievkach, ktoré sú exotické a ťažšie sa nám zháňajú ingrediencie, snažíme sa tieto ingrediencie nahradiť. Navyše, snažíme sa každý druh polievky nejakou ingredienciou osviežiť, zvýrazniť.“

 

Ale nie každého polievka zasýti, nestrácate tým zákazníkov?

 

„Pre hladošov pripravujeme Khachapuri. Je to v podstate chlieb. Špeciálne pečivo plnené syrom, ktoré si pripravujeme sami v prevádzke.

 

Kchapuri

 

Ohlasy na prevádzku sú zatiaľ pozitívne a 2 POTs si buduje svoje meno a klientelu. Nemáte záujem ponuku rozšíriť o hlavné jedlá?

„Zatiaľ nie, veď sme len nedávno otvorili a snažíme sa zdokonaľovať v našej polievkovej ponuke. V budúcnosti by sme sa radšej chceli zamerať na rozvoz polievok, poprípade na ďalšiu prevádzku v ďalšom meste.“

 

Ďakujeme Štefanovi za jeho čas. My sme polievku ochutnali a keď sa chcete rýchlo a zdravo najesť, 2 POTs je ideálnym miestom. Navštívite ich?

 

Dennú ponuku polievok nájdete na www.promenu.sk alebo v aplikácii.