Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Nenápadná trnavská reštaurácia ponúkajúca cateringové služby na objednávku, Vás dostane vynikajúcou slovenskou kuchyňou.

Už viete kam na obed?

 

V La Cantine si môžete dopriať denné menu priamo v priestoroch reštaurácie, alebo si objednať ich donáškovú službu. Avšak reštaurácia sa špecializuje najmä na cateringové služby. Catering sa teší dlhodobému úspechu už od samotného počiatku. Príprava a výroba jedál na objednávku, organizácia podujatí ako sú svadby, oslavy i firemné akcie . V krátkosti povedané, cateringová spoločnosť za vás vykoná všetko, zahŕňajúc prípravu jedla, prenajatie inventáru, zabezpečenie fotografa, kameramana i miestnosti na usporiadanie vášho podujatia. A presne týmto službám sa už od roku 2007 venuje La Cantine pod vedením majiteľky Daniely Dragúňovej.

 

Vstup do reštaurácia

 

Reštaurácia sídli na Františkánskej ulici, hneď vedľa kaviarne Fiobe, s ktorou vytvárajú jeden priestor. Naobedujte sa, a v tom istom priestore si vychutnajte kvalitnú kávu, miešaný drink alebo pohár vína. Nejedná sa o veľkú reštauráciu. Vsadili skôr na útulný priestor v modernom štýle, s jemne tlmenými svetlami. V lete je k dispozícií i vonkajšia terasa.

 

Vynikajúca gulášová polievka

 

Po usadení som si vybrala dennú ponuku z menu – gulášovú polievku a pečené mäso s červenou kapustou a knedľou. Trošku výdatnejšie, ale dostala som odporúčanie, že to tu robia naozaj výborné. Polievka bola chutná, bez pridania múky, čo som veľmi ocenila. Zároveň plná zemiakov, zeleniny a nemastného mäsa. A to ma čakalo ešte druhé jedlo.  Musím uznať že pečené mäso bolo naozaj výborné, ladilo s červenou kapustou, ktorá bola jemne sladká, akurát podľa mojej chuti. Knedľu som nevedela odhadnúť, či je to domáca výroba, alebo naozaj existuje taká dobrá kupovaná. Avšak porcia bola na mňa priveľká, štyri knedle som nemala šancu zjesť. No chválim.

 

 LaCantina červená kapusta

 

V dennom menu reštaurácie nájdete väčšinou klasickú slovenskú kuchyňu, ako sú zemiakové placky, halušky, živánska či klasický rezeň. Cena menu sa začína od 3,80 €. Mimo obedového menu pripravujú na objednávku aj pečené koleno a rebrá, ktoré vám radi doručia priamo k vám domov. Môžu sa pochváliť tým, že varia len z čerstvých a poctivých surovín. Nepoužívajú dochucovadlá, bujón ani vegetu.

 

Máte chuť na výdatnú kávu?

 

Po výdatnom obede som sa nechala nahovoriť na kávu. A milé prekvapenie. Talianska káva značky Mami´s ma očarila svojou jemnou chuťou a tiež krásnymi šálkami. Uznajte sami. 

 

Chutná káva

 

Kto by mal chuť na pohár vínka, ponúkajú moravské víno značky Sýkora.  Pivo čapujú od malého pivovaru Karpat z Hrnčiaroviec, ako jediní v Trnave.

 

Interiér reštaurácie

 

Príležitostne organizujú ochutnávky vín a piva, spojené napríklad s ukážkou správneho porciovania parmezánu. Vo večerných hodinách a cez víkendy sa z priestorov reštaurácie stáva prijemný barový podnik. Priestory sú výborne aj na usporiadanie rôznych osláv či rozlúčok so slobodou.