Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Každý Seničan veľmi dobre vie, že v Senici tento rok zmenilo majiteľa veľa reštaurácií. Niektoré z nich boli zrušené dočasne. Avšak reštaurácia, o ktorej budeme písať je azda najtradičnejšia.

Reštaurácia Marína - ProMenu

 

Prevádzka, nachádzajúca sa pri hlavnej ceste, má bohatú dlhoročnú históriu. Ten kto má dobrú pamäť vie, že v priestore sa nachádzala jedna z prvých reštaurácií v Senici. Volala sa Reštaurácia Arkádia. Neskôr ju vystriedala Slovenská reštaurácia a palacinkáreň, ktorá taktiež fungovala niekoľko rokov. Slovenská reštaurácia ukončila svoju činnosť len nedávno. Jej pravidelní návštevníci, ale aj ostatní Seničania sa môžu tešiť na jej obnovenie.

 

Nová reštaurácia v Senici

 

Je za tým mladý kuchár Radek Jagoš, ktorý naposledy varil 4 roky v Hoteli sv. Ľudmila v Skalici. Skúsenosti zo široko-ďaleko vyhlásenej gastronómie hotela so štyrmi hviezdičkami je na začiatok skvelou vizitkou. Na čo sa môžeme tešiť v reštaurácii pod jeho vedením? „Zameriame sa na jedlá, ktoré sú slovenské. Aj slovenská gastronómia sa dá robiť moderne, a práve na to sa chystáme. V tomto priestore nesmie chýbať v ponuke denné menu. Zmena bude oproti Slovenskej reštaurácii vo večerných otváracích hodinách – po vybavení povolenia budeme otvorení aj večer.“ rozrozprával sa šéfkuchár Reštaurácie Marína.

 

Marína - Promenu

 

Tak ako aj kuchyňa, aj názov Marína sa nesie v tradičnom duchu.

 

Ďalej sme sa dozvedeli, že Radek so svojim personálom sa budú snažiť vytvoriť v podniku rodinnú atmosféru. „Človek by sa u nás mal cítiť príjemne, tak „ako doma“. Budeme robiť všetko pre to, aby tomu pomohla kvalitná gastronómia a príjemný personál. Jedálny lístok bude zostavený podľa sezónnych surovín, ktorých chuť a vzhľad bude mať svoje čaro v jednoduchosti a zľadení chuti. Trúfnem si tvrdiť, že náš servis bude najprofesionálnejší v Senici.“

 

Tak čo, navštívite Reštauráciu Marína?