Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Náš príbeh od samého začiatku. Aká bola (ná)ročná cesta a čo chystáme na tej ďalšej (dlho)ročnej ceste?

 

1. ZAČÍNAME

 

Každý príbeh musí mať svoj titulok a príbeh. Začnem príbehom – stretli sme sa traja mladí chalani s chuťou vytvoriť webový portál pre ľudí. Cieľom tohto projektu bolo vybudovanie jednoduchého, ľahkého a prehľadného portálu s ponukou reštaurácií. Zjednodušene popísané. Tak naše cesty zamierili k reštauráciám a pustili sme sa do tvorby webu a aplikácií ( iOS | Android ) 

 

                   

 

 

Titulok, myslené názov, má zaujímavý príbeh a touto cestou aspoň odpoviem na jeho pôvod. Pri voľbe názvu nevychádzame zo záhoráckeho slangu „idem si pro menu“, aj keď je v našom tíme niekoľko záhorákov. Ten vzišiel z predpony „pro“ signalizujúcu ekvivalent slova „professional“, pre projekt pôvodný. 

 

ProMenu - Logo

 

 

2. AKÝ BOL PRVÝ ROK PROMENU?

 

Poďme k veci. Ako sa písal náš príbeh a ako ten rok u nás vyzeral? Keby som chcel písať článok v štýle „staré dobré klišé“ napíšem, že sme zažili úspechy aj pády. Ale tak to nie je. Zažili sme rok plný nasávania vedomostí, získavania skúseností a práci na vytvorení stabilného tímu šikovných mladých ľudí a značky, ktorú budú mať ľudia ako ekvivalent pri slove reštaurácia, obed. Od tohto cieľa nám chýba prekonať veľa prekážok, ale tie sú na to, aby sa preskakovali... V skratke zhrnuté,  za rok stihli pokryť slušný počet reštaurácií a vyvinúť user-friendly platformy, ktoré sú jednoduché a prehľadné, idú s trendami a nájdete v nich rýchlo to, čo hľadáte – reštauráciu, obed, večeru... čoskoro raňajky, recenzie, registrácia.

 

 

Online svet obsahuje množstvo úskalí a prekážok. Tie sa podarí preskákať iba s tými správnymi ľudmi v okolí. A po roku je nás toľko, že to nedokážem na prstoch spočítať. Hľadali sme dlho, ale nakoniec sme našli tú správnu partiu a každý má na starosti prácu, ktorá ho baví a ktorú má rád. Aj vďaka tomu výsledkom tímovej práce bolo víťazstvo na startup podujatí MENTOR’S NIGHT. Prvý check-point, ktorým bolo budovanie tímu je (dúfam) za nami (ale dvere sú stále otvorené).

 

Zľava: Marián Holenka, Martin Fekete, Tomáš Hrubý, Ján Májek, Frederik Ravas, Marek Bellay, Matej Hajdin, Adrián Jarabinský. Chýbajú: Ema Fajnorová, Katarina Zimkova a Lukáš Knotek

 

Veľmi prínosným a dôležitým bodom v tejto fáze bol začiatok spolupráce s reklamnou agentúrou zahori.digital, ktorá prevádzkuje aj portál zahori.skPotrebovali sme  ruku profesionálov a výsledkom bol nový dizajn aplikácie a už chystáme nový vizuál webu. Porovnajte sami 

 

 

Získavanie reštaurácií. Spustenie webu, vývoj aplikácií, analytika, nový web, marketing, nová aplikácia, seo servis, inovovanie... Za týmito frázami sú dni, týždne, mesiace tvrdej práce. Tvrdej práce nášho tímu, ktorý sa postupne „nabalil“ a vyprofiloval. 

 

3. ČO NÁŠ TÍM PLÁNUJE?

 

Plány máme odvážne. Pokračovanie vo vývoji a napredovaní je pre nás samozrejmosťou. Preto sa v ďalšom roku budeme primárne venovať našim užívateľom a návštevníkom. Čo najkvalitnejší servis už máme naplánovaný a je skrytý v možnosti registrácie návštevníkov a užívateľov alebo možnosti objednávania jedál cez aplikáciu pre študentov. Chceme vytvoriť z promenu, portál kde si návštevník nájde všetko ohľadom gastronómie... Jednoducho lifestyle.

 

 Aj preto našu činnosť rozširujeme aj mimo webu a aplikácie. Chystáme pre našich návštevníkov a užívateľov drink šou toho týpka na obrázku vyššie úplne vľavo, taktiež cooking šou vo forme skrátených kuchárskych videí. A samozrejme s návodom na spravenie toho správneho drinku a navarenie ešte lepšieho jedla. Tak ako je u nás zvykom. Rýchlo a jednoducho. Ešte k tomu aj zdravo.

 

Keď sa ti páčil náš príbeh, podpor nás a stiahni si aplikáciu. Určite ti uľahčí život pri hľadaní toho správneho podniku a objavíš reštaurácie v tvojom okolí podľa tvojej chuti :).

 

  

 

 Autor: Fredy, co-founder & CEO

ProMenu - Aplikácia