Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Senická reštaurácia zameraná na talianskú kuchyňu. Darí sa im napĺňať očakávania? Pozrieme sa na to naším odborným okom.

Pizzeria Maldini sa nachádza v areáli senického futbalového klubu - OMS Aréna. Tú síce nájdete v mesteskej časti Sotiná, no z centra mesta je to maximálne 10 minút chôdze a autom asi dve minúty. S parkovaním, vďaka ich polohe, samozrejme nie je vôbec žiadny problém.

Interiér pizzerie v Senici 

Hneď po príchode vás upúta rohož s vlastným logom. Áno, uvedomujem si, že je to len drobný detail, ale pár podobných drobností robí rozdiel medzi reštauráciou a dobrou reštauráciou. V reštaurácii si všimnete futbalovú sieň slávy a príjemne dekorovaný, moderný interiér. Do oka mi padli snáď len stropy, ktoré si pýtajú rekonštrukciu, no tá je podľa informácií v pláne už čoskoro. Ak by vám prišli ich tradičné stoly nepohodlné, môžete si tiež zvoliť uvoľnené posedenie na gauči alebo si jedlo počas celého dňa jednoducho objednať domov.

 

Jedálny lístok

 

Obsluha vás milo privíta a nemá problém pomôcť s orientáciou v jedálnom lístku, či pri odporúčaní jedál. Moju pozornosť si hneď získala ponuka našich obľúbených „menučok“. Narátal som výber z jedenástich jedál na každý deň. To je na reštauráciu (a nie vývarovňu) veľmi vysoké číslo, ktoré samozrejme hodnotíme kladne. Aby si prišiel na svoje skutočne každý návštevník, majú na každý deň pripravené jedlo aj pre vegetariánov a „fitnessákov“. Obedové menu si môžete dať v reštaurácii aj cez víkend (výber zo štyroch jedál každý deň). My sme však prišli na večeru, takže sa poďme venovať našej objednávke.

 

Chutný cheeseburger

 

Cheeseburger – výborne dochutený, syr veľmi dobre dopĺňal chuť mäsa. Žemľa síce nebola tepelne upravená a prišla studená, ale ospravedlnenie prichádza v podobe hranoliek. Tenké, chrumkavé a chutné. Vďaka tomu neboli presiaknuté olejom „skrz na skrz“. Výborné.

 

Špenátové cestoviny

 

Špenátové cestoviny. Cestoviny boli v podobe penne. Špenátová omáčka dochutená cesnakom a k tomu kuracie mäsko. Táto kombinácia nebola zlá, no dala by sa vylepšiť uprednostnením čerstvého špenátu. Ale na rovinu, ten tanier nemal dna a nakoniec nám ho čašníčka odnášala nedojedený, skrátka sme nevládali.

 

Pizza quatro formagi s kuracím mäsom

 

Pizza quattro formaggi. Syr dbanlivo vybraný, aby pizza nebola príliš slaná, čo sa pri tomto druhu pizze stáva často. My sme si k tomu pridali ešte kuracie mäsko. Tenučké cesto, pizza správne prepečená. Určite nie je čo vytknúť.

 

Máte chuť na pizzu?

 

Najlepší moment prišiel na záver. Prvý raz sa ma obsluha v Senici spýtala čarovnú otázku „chutilo?“. Teším sa, tlieskam. Áno, zasa len detail, ale tento je veľmi podstatný.

 

ProMenu.sk - nájdi svoj obed

 

Cenové relácie sú prispôsobené na pomery malého mestečka. Takže v tejto kategórii viete dostať tomu odpovedajúce jedlo a nemusíte mať vôbec strach, že odídete hladný. K tomu to môžete skĺbiť s návštevou ligového futbalového zápasu alebo v letných mesiacoch s posedením na terase a okrem toho, že sa dobre najete si tiež oddýchnete od vašich ratolestí, ktoré určite naplno využijú detský kútik.