Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Snažili sme sa byť pri výbere maximálne objektívni. Rozhodovali faktory ako obľúbenosť podniku a návštevnosť, kvalita kávy, obsluha, vínna karta, gastro, ale aj celkový dojem z kaviarne.

SENICA

 

 

 

V Senici sme vybrali Positivo. Pre tých ktorý Positivo nepoznajú – nachádza sa v samom centre mesta (na hlavnej križovatke). Štýlovo zariadená kaviareň, ktorá má svoju identitu. Jazzová hudba, vkusne oblečená obsluha a káva Manuel. Manuel si môžete vychutnať vo všetkých možných variáciách a aj s príchuťami (kokos, caramel, čokoláda, oriešok).  Keď píšeme o identite, podnik s vyše 3-ročnou históriou doniesol do Senice ponuku tradičných limonád zo sirupov Herbert, ktoré majú pôvod v Trnave. Jedná sa o značku, ktorá nepoužíva pri výrobe umelé sladidlá, ani esencie. A tie samozrejme nepridávajú ani v Positive. Práve naopak, tieto limonády dotvárajú čerstvé ingrediencie.

  

 

 

Na leto bude v Positive ponuka rozšírená. Okrem toho pribudnú “frapéčka” a ponuku osvieži ovocné smoothies. V Senici taktiež novinka. Keď sa chystáte na večerné posedenie pri vínku, ponuka kvalitných slovenských vín a vín od zahraničných výrobcov je dostatočne široká a aj cenovo dostupná. Príjemná obsluha a rýchly servis je v Positive samozrejmosťou.

 

 

Čo mi v Positive chýba, je nejaký ten zákusok. Aj keď sa jedná o fajčiarsky podnik a zákony sú v tomto prísne, niečo na zakúsnutie by nebolo od veci. Nevýhodou je aj malá terasa, ktorá sa vzhľadom na polohu kaviarne, nedá rozšíriť.

 

SKALICA 

 

 

Skalica sa môže taktiež pýšiť mimoriadne kvalitnou kaviarňou. Je ňou Club Café, situované oproti autobusovej stanici. Podávajú kávu zaručenej kvality, značky Lavazza (moja najobľúbenejšia). A z nej vám urobia čokoľvek, keďže ponúkajú až 40 (!!!) druhov káv. A práve káva je najväčšou devízou tejto kaviarne. Okrem toho, pre tých mlsnejších a na sladké náročnejších je špecialitou pravá belgická čokoláda. Francúzske čaje sú určite príjemným zážitkom oproti Liptonom a im podobným typom čajov. Víno majú od Podolu (Kopčany), ktorý si už roky drží vysokú kvalitu.

 

 

V tomto predletnom čase ožívajú v kaviarni miešané nápoje. A tak ako v Positive, aj v Club café sa tento rok dostávajú do ponuky domáce limonády. Toto všetko vám naservíruje personal v bleskovej rýchlosti a ešte aj s úsmevom. 

 

 

MALACKY

 

 

 

Malacky majú tiež podnik, po ktorého návšteve sa tam chcete vrátiť. KRALIKOVA Café & Cakes je našou voľbou č. 1 v Malackách. Podávaná káva je značky Ebenica. Jej chuť je výraznejšia ako u iných značiek. Vyrábaná na Slovensku, povinne vyskúšať! Okrem toho sa v kaviarni viete aj najesť. Aj to vo veľkom štýle.

 

 

Koncept kaviarne je postavený na domácich dodávateľoch. V ponuke sú okrem momentálne moderných RAW koláčikov (receptúra vo vlastnej réžii) aj orieškové maslá, rastlinné mlieka, šaláty a práve tu sú ingrediencie rôzneho druhu od miestnych dodávateľov využívané. Nejedná sa teda vyslovene o kaviareň, ale aj miesto, kde sa najesť. Kombinácia kvalitnej kávy, chutnej gastronómie je dopĺňaná službami, ktoré sú prispôsobované požiadavkám zákazníkov. To potvrdzuje aj ponuka jedla pre vegánov, vegetariánov, alergikov… Detský kútik nájdete vonku aj vo vnútri.

 

 

Na leto plánujú degustácie kávy a vína, ale aj rôzne prednášky ohľadom zdravej stravy. V kaviarni bude aj concert známeho hudobníka. Meno však nechceli prezradiť. 

 

HOLÍČ

 

 

V Holíči je pre nás číslo jedna Presto. Nájdete ho na okraji mesta, ale poloha mimo mesta určite nie je prekážkou. Značka kávy v Preste je určite menej známou, ale jedná sa o značkovú kávu, hádajte akého pôvodu. Je to PARANA CAFFÉ s pôvodom v Taliansku, takže chuť zaručená. To čo nám pri niektorých kaviarňach chýba, je tu samozrejmosťou – domáce a sezónne, podotýkame, veľmi chutné dezerty (je to aj vďaka tomu, že v Presto je prevažne nefajčiarske). K tomu môžete dostať aj ľahký snack, prípadne šalát. Bohatá je aj ponuka vín, ktoré dodávajú z blízkej Moravy a v ponuke nájdeme aj slovenské značky. Letný čas sa blíži, preto odporúčame ochutnať limonádu.

 

 

 

Celkový dojem z Presta dotvára útulné prostredie, s mimoriadne kľudnou terasou a dvorom s detstkým kútikom umiestneným na ďaleko od cesty. Majitelia to pri terase mali jednoduchšie, keďže podnik vznikol zrekonštruovaním rodinného domu. Ešte treba dodať, že personál je taktiež na vysokej úrovni a vždy vám poradí a odporučí, čo ochutnať.

 

 

Veríme, že sme vám uľahčili výber toho správneho miesta na relax, prácu, ale aj večerné posedenie

 

Autor je co-founder & CEO & "kávopic" Fredy

 

Hľadáte miesto kde sa najesť? Stiahnite si našu aplikáciu