Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

V tomto článku sme pre vás vybrali špeciálne kaviarne, ktoré nás zaujali a sú podľa nás iné ako ostatné. Čím? Majú svojho ducha, určitú dávku úrovne a prezentácie. Nami vybrané kaviarne sú domácke, industriálne, tradičné a pohodové alebo aj hipsterské(?).

 

Záleží na štýle kaviarne, ale aj našom uhle pohľadu. Ak sa obzeráte po podniku, v ktorom nájdete svoj pokoj na prácu alebo na stretnutie s priateľmi, nepoznáte mestá a miesta, radi vám pomôžeme v jeho hľadaní. Kaviarne sme vybrali podľa našich preferencií.

 

Kaviarne-ProMenu

 

Slnečné dni prišli zo dňa na deň, skôr ako sme čakali. Človek v toľkom teple stráca apetít. Jedlo zamieňa za tekutiny. Podniky – kaviarne, bary, ale aj reštaurácie zvládli príchod jari bez ťažkostí a od apríla otvorili svoje terasy. Domáce limonády, miešané drinky, vychladené pivko, kofolu alebo chutnú kávičku, či čaj si môžete už teraz vychutnať v pokoji na čerstvom vzduchu.  

 

Trnava

V Trnave tento rok zahája svoje prvé leto viaceré podniky. Na úvod začneme s Vodareň craft&beer. Boli ste tu už na dobrom pivku alebo chutných raňajkách? Industriálny štýl a pestrá ponuka ulahodia najmä „moderným“ konzumentom, čo vy na to? Gastronómia je tu podmienkou.

Ďalšie prevádzky nás oslovili taktiež štýlom prezentácie, polohou alebo príjemnou a profesionálnou obsluhou. Lokáciou pre cestujúcich perfektne umiestnené ONÉ espresso bar pri vlakovej a autobusovej stanici, má výkladové, presklené a otvorené priestory. Pokiaľ čakáte na spoj domov, do práce alebo kdekoľvek inam, neuspokojte sa s „kávou“ z automatu. Skúste kávu od Rusty Nails Coffee Roasters, ktorú tu ponúkajú.

 

Trnava-kaviarne-ProMenu

 

Bábovka bakery je novootvorená kaviareň, ktorej poloha je v centre Trnavy. Blízka dostupnosť na Trojičné námestie alebo len pár krokov od kostola. Čím dominuje tento podnik, odhaľuje jeho názov. Dať si tu môžete ku káve domácu bábovku. A že neviete, kedy ste mali poriadnu bábovku?

Ďalší podnik Rotunda Spiegelsaal sa vyznačuje veľkým štýlovým prevedením. V ponuke majú raňajkové menu a po novom zaviedli aj celodenné menu ala grill menu. Cez deň môžete posedieť vonku na terase a večer sa tu stretnúť s partiou na nejaký drink, čaj alebo kávu podľa vašej chuti.

 

Skalica

Do Bodky je kaviareň, v ktorej to hýri pestrosťou. Príjemné pastelové farby interiéru a široká ponuka neodolateľných dezertov. K tomu „kafíčko“ a pohodová atmosféra. A čo by sme odporučili? Cheesecaky a raw koláčiky si tu mnohí pochvaľujú.

 

Raw-Cheese-Cake-ProMenu

 

Malacky

Kralikova Café&Cakes je „special“ podnik na Záhorí, o ktorom sa chýri veľa aj v Bratislave a z ktorého bez dezertu v žalúdku nemôžete odísť. Domáce torty už na pohľad ulahodia každému oku a na chuť potešia nejeden mlsný jazýček. Už ste ochutnali?

 

Senica

Positivo café&bar je stálicou nachádzajúcou sa v centre mesta. V ponuke tu majú viacero druhov a značiek kávy – Ebenica, Manuel, Manuel BIO. Letná ponuka je obohatená o PIJO-BIO šťavy. Ak si chcete posedieť pri šálke kávy s príjemnou hudbou v pozadí, tu sa naladíte na tú správnu vlnu.

 

Senica-Positivo-ProMenu

 

Brezová pod Bradlom

Jamayka je útulná čajovňa s pohodovou atmosférou. Nachádza sa blízko námestia pri hlavnej ceste a cez teplé dni môžete posedieť pri dobrej káve, čaji, čokoláde, limonáde alebo čerstvej šťave na malej terase. Pri odchode si môžete zakúpiť maličkosti, ktoré tu v čajovni predávajú – kvalitné čokolády, domáce mydielka, šperky, vonné tyčinky a iné.

 

Piešťany

Pražiareň CLASSIC je najvychýrenejšia predajňa a pražiareň kávy s kaviarňou v Piešťanoch a okolí. Káva z celého sveta - neuveriteľné množstvo druhov. Avšak, nevýhodou tohto podniku je jeho veľkosť. Interiér disponuje asi 5 stolíkmi, čo v zimnom období nestačí pokryť návaly návštevníkov, ktorí si chcú kávu vypiť na mieste. Vonku je krytá terasa, na ktorej cez teplé dni môžete tiež posedieť.

 

Piešťany-PražiareňClassic-ProMenu

 

Holíč

Kaviareň Presto sa tiež radí medzi podniky, ktorým záleží na svojich hosťoch. Ponúkajú tu dobrú kávu, čerstvé dezerty a príjemná obsluha sa postará o to, aby ste sa tu cítili dobre. Interiér je vkusne zariadený, ideálny pre pracovné stretnutia.

 

 

Týchto 10 podnikov sme vybrali podľa nášho gusta a považujeme ich za tie, ktoré treba navštíviť. Samozrejme, je nespočetné množstvo ďalších podnikov, barov a kaviarní, ktoré tu chýbajú a zaslúžili by si byť v našom rebríčku. Preto môžete od nás očakávať pokračovanie našej série kaviarní, kde vám odporučíme ďalšie.

 

 

 

Ema Fajnorová