Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Po dobrom jedle to chce kávičku. My na kvalitnú kávu nedáme dopustiť. Lepší pôžitok z jej chuti zažiješ v týchto podnikoch.

V minulom článku sme sa pozreli na kaviarne v Bratislave a jej okolí. V nitrianskom kraji je veľa kaviarní, ale väčšina spadá do klasiky. Veď kávu vedia urobiť v každom podniku. Je však rozdiel, či dostanete obyčajné „presso“ v hlučnej kaviarni alebo lahodné krémové „espresso“ v štýlovom podniku. V tejto sekcii kaviarenských článkov sme sa zamerali na podniky s jedinečnou atmosférou a v nasledujúcich riadkoch vám predstavíme tie, ktoré nás oslovili ako prostredím, tak kvalitou a samozrejme chuťou kávy.

Nitra

Nitra ako študentské mesto musí uspokojiť dopyt smädných ľudí bažiacich po dobrej káve alebo limonáde. Prvá kaviareň, ktorá nám udrela do oka je Caffe Platan na Chrenovskej ulici obklopená zeleňou a samozrejme aj platanom, ako názov podniku prezrádza. Priestranný a svetlý priestor, pohodlné sedenie a neodolateľná ponuka dezertov. Sem ešte určite zavítame.

 

V predajni kávy s kaviarňou v jednom pod názvom Rosetta Coffe shop sme sa nechali uniesť na vlne chutnej a voňavej šálky espressa. Ponuku rôznych druhov kávy od Rebelbean a DoubleShot dopĺňajú aj kvalitné čokolády. K tomu štýlové drevené stoličky a hneď sa cítite ako v kaviarni, ktorá dýcha tou správnou atmosférou.

 

nitra-kava-cappuccino-promenu-kaviarne

Nové Zámky

Večer pri vychladenom drinku alebo cez deň pri silnej káve si môžete vypočuť jazzové melódie v kaviarni Jazz Café. A z hudobnej nôty prejdime na nôtu básní a podujatí. Nové Zámky ponúkajú príjemné vyžitie, ako kultúrne, tak baristické. V Poetry Café sa vám bude páčiť.

 

Priestory útulnej kaviarne Café La Mon zariadené vo vintage štýle sú vhodným miestom na strávenie voľného času s kamarátkou. Navyše si tu zamilujete ich torty.

Šaľa

Podnik City Cafe v Šali nie je len kaviarňou kde si prídete dať rýchlu kávičku a idete ďalej (aj keď sa to, samozrejme, nevylučuje). Za dobu svojho pôsobenia sa podnik pretransformoval na lounge bar, ktorý disponuje okrem pohodlného sedenia, dobrej ponuky zákuskov, jednohubiek či inými chuťovkami pod zub aj sezónnymi akciami. Naposledy Halloween Brunch. Čo bude na budúce? 

 

promenu-kaviarne-nitra

Levice

V kaviarni Royal Café si môžete objedať kávu značky illy, ktorá patrí medzi lepšiu klasiku, no keď si k nej dáte jeden či dva kúsky torty, potešíte nielen vaše bruško, ale aj oči. A to isté môžeme povedať aj o zákuskoch a tortách v podniku SUN Café & Bar. Kávička chutná a jemná, dezerty pekné a sladké – to človeku vždy spraví deň.

 

Čo nás pri našej návšteve Levíc zaujalo najviac je Penzión For You s kaviarňou Hemingway. Jej priestory sú zariadené v kubánskom štýle a usadiť sa môžete v pohodlných kreslách. Doneste si knihu, ktorú momentálne čítate, objednajte si kvalitný rum s kávou a dokonale splyniete s duchom podniku.

Komárno

Zelenú sme dali kaviarni Green Cofee v Komárne, ktorá nás uchvátila svojim interiérom. Industriálne zakomponovaný otvorený strop spolu s drevenou podlahou a „zeleňou“ po stenách dopĺňa podlhovastá farebná sedačka a čierne kreslá atypického tvaru.  Tu si svoju šálku kávy vychutnáte a načerpáte energiu, ktorú potrebujete.

 

Výberová káva a dezerty pre tých, čo si držia svoju líniu. Kde? V De Luxxe Café budú vaše chute uspokojené, pretože aj keď sa ponuka dezertov prezentuje ako fitness a paleo, rozhodne tak nevyzerá. K tej šálke kávy sa jednoducho musíte zahryznúť do niečoho sladkého.

 

Podnik, ktorý vyčnieva z našej výberovky, no predsa ho musíme spomenúť zo zaujímavosti. Kút Café je detská kaviareň. Samozrejme to nie je miesto pre ľudí ktorí si chcú oddýchnuť od rušného dňa, ale je milé, že v Komárne je miesto, kde sa schádzajú rodičia so svojimi deťmi pri šálke (detskej) kávy.

 

kava-espresso-nitra-kavoarne-promenu

Topoľčany

Ak neviete, kam na kávu alebo iba kolu v Topoľčanoch, odporúčame kaviareň Caffeine. Prostredie i ponuka by nemala nikoho sklamať, tak prečo sem pravidelne nezájsť s priateľmi na dobrý pokec, pri dobrom pití a na mieste, kde sa aj budete dobre cítiť?

 

A to isté môžeme povedať o CaféBar SWAY. V podniku na každého, kto má chuť, čaká chutnučká ponuka dezertov, štýlových nápojov všetkých druhov a občas nejaká akcia nesúca sa v duchu retra, oldies, halloweenskych alebo vianočných večierkov či koncertov od miestnych či slovenských interpretov.

 

Toto je 14 kaviarní nitrianskeho kraja, ktoré nám učarovali myseľ  a chceli sme sa o nich s vami podeliť. Možno ste niektorú z nich už navštívili. Napíšte nám, ktorú a ako sa vám v nej páčilo? V ďalšom článku z rubriky „ProMenu radí“ vám predstavíme našu „výberovku“ kaviarní z trenčianskeho kraja.

 

 

Ema Fajnorová