Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Ak neuprednostňujete ľuďmi preplnené námestia, zavítajte do iného, menšieho mesta na punč alebo cigánsku. Kam? Tu je pár tipov.

Sezóna odštartovala a vôňu Vianoc je cítiť na každom kroku, či už vo veľkých alebo v menších mestách. Na tohtoročných trhoch sa môžete stretnúť s priateľmi pri dobrom varenom vínku či punči, no poriadne sa oblečte. Mrazy nás tento rok veľmi nešetria.

 

vianočné trhy

 

Vianočné trhy na Slovensku sa s tými zahraničnými až tak nelíšia. Všade je dobré jedlo, pitie, vôňa a veľa ľudí. Praha, Brno, Viedeň, Budapešť ale aj naša Bratislava sa radia medzi najväčšie vianočné trhy v našom okolí. Avšak, to že nesú nálepku najkrajšie alebo najväčšie neznamená, že sa musia trhy veľkomiest zákonite každému páčiť.

 

Ak neuprednostňujete ľuďmi preplnené námestia, zavítajte do iného, menšieho mesta na punč alebo cigánsku. Kam? Tu je pár tipov.

 

Bratislava 

Patrí sa začať našim hlavným mestom. Vianočné trhy sú od 23.11. do 22.12. Dobré jedlo, punč a pekný vianočný program na vás čaká denne hneď v niekoľkých častiach mesta, ako napríklad na Hlavnom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Primaciálnom námestí, pri EUROVEI alebo na bratislavskom hrade. Pripravte sa na to, že tieto vianočné trhy budú skôr plné ľudí a života, ako pokoja a kľudu.

  

Trnava 

Vianočná Trnava prebieha ako každý rok na Trojičnom námestí ale aj pri City Aréne od 30.11. do 22.12. Mnoho ľudí hovorí o trnavských trhoch ako o najkrajších. Názor si urobíte sami, keď na ne zavítate. Môžete sa tešiť na krásne stánky s občerstvením v štýle chalúpok.

  

Senica 

Trhy budú prebiehať od 14.12. do 22.12. Nenechajte si ich újsť a príďte poriadne nasať za ten týždeň vianočnú atmosféru aj v našom záhorskom meste.

  

grog

 

Piešťany

Vianočné trhy v kúpeľnom meste môžeme považovať za skromnejšie, ale úplne postačujúce. Pár stánkov na námestí, klzisko a priestor na večernú zábavu sú otvorené v intervale od piatka do nedele každý týždeň. Trhy prebiehajú od 23.11. do 01.01.2019.

  

Nové Mesto nad Váhom

Od 14.12. do 21.12. sa konajú vianočné trhy na Námestí slobody. Okrem občerstvenia a predaja rôznych drobností tam na vás bude čakať aj pestrý kultúrny program. 

 

Malacky

V dňoch od 15.12. do 22.12. budú vianočné trhy na Mierovom námestí v Malackách. Určite si nájdite čas sem zájsť, pretože bohatý hudobný program, výborné jedlo a vianočná atmosféra tu na vás budú čakať počas celého týždňa.

  

Vianočné trhy čakajú. Nezabudnite sa s nami podeliť zdieľaním fotky z vašich vianočných trhov na facebooku alebo instagrame s označením #vianočnétrhyspromenu.

 

 

 

Ema Fajnorová