Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Reštaurácia mestského charakteru v samom srdci Trnavy – na Trojičnom námestí. Wetzlerov dom je súčasťou trojlístku reštaurácií, medzi ktoré patrí aj Raisov dom náchádzajúci sa v Šúrovciach a Motorest ESO Vlčkovce. Podarilo sa jej obstáť v našej recenzii?

Tento týždeň sme navštívili známu trnavskú reštauráciu, nachádzajúcu sa priamo na námestí na Hlavnej ulici. Zamerali sme sa na ich sezónnu šparglovú ponuku a obsah jedálneho lístku. Pokiaľ uvažujete nad návštevou tejto reštaurácie, pokračujte v čítaní a dozviete sa, čo vás tu čaká.

 

Pochutnajte si vo Wezlerovom dome v Trnave

 

Vstup do Wetzleroveho domu je z námestia, cez nenápadnú pasáž. Ako väčšina mestských reštaurácií, ktoré sú v centre mesta, ani Wetzlerov dom nemá k dispozícii vlastné parkovanie pre hostí. Možné je však zaparkovať za budovou, za mestský poplatok. Reštaurácia disponuje vonkajším sedením, krytou vykurovanou terasou alebo máte na výber aj vnútorné sedenie. Terasa je príjemná, pôsobí útulným dojmom k čomu prispieva kombinácia dreva a ratanového nábytku. Vo vnútornej časti reštaurácie nájdeme tiež drevené prvky i nábytok, pôvodné okenice a kamenné obklady. Celková kapacita oboch miestností je až 130 miest, čo už je celkom dosť. Otázka znie: je dostatočná aj kapacita kuchyne?

Kuchyňa je kombináciou slovenskej a stredomorskej kuchyne. V dennom menu nájdete tradičné slovenské jedlá ale aj šaláty, vyprážaný syr, cestoviny či ryby. Ponuku tvoria s ohľadom na zákazníkov a riadia sa aktuálnou sezónou. Cena obedové menu sa pohybuje v od 4,50 € do 4,90 € za porciu spoločne s polievkou.

 

Jedálny lístok

 

Jedálny lístok ponúka na výber rôzne mäsové špeciality, steaky, ryby ale dokonca aj pizzu, pečenú na drevenom uhlí. Vyberie si tu naozaj každý. Pre nerozhodných, môžete sa inšpirovať aj fotkami jednotlivých jedál, ktoré sú v jedálnom lístku. Nás zaujala sezónna ponuka – špargľové menu.

Obsluha bola pohotová, príjemná a rýchla. Vyskúšali sme čapované pivo- Plzeň a alkoholický čapovaný Birell. Vychladený, s penou, tak ako to má byť. Poďme teda k jedlu.

 

Špargľová polievka

 

Vybrali sme si špargľovú polievku v hodnote 2, 50 €. Upútal nás nápaditý servis – v malom kastróliku, ktorý dlho udržiaval teplotu polievky. Porcia bola celkom veľká, ale polievka bola výborná, s čerstvou jarnou cibuľkou navrchu a s kúskami špargle. Vyvážené chute a krémová textúra. Pekný začiatok.

A teraz odpovedáme na otázku či je dostatočná kapacita kuchyne. Áno je. Napriek tomu, že reštaurácia bola skoro plná, jedlo sme dostali do 15 minút od objednávky. Po pravde, nečakali sme takú rýchlosť a milo nás to potešilo. Ako hlavné jedlo sme si objednali špargľové rizoto s kúskami grilovaného lososa( 8 €) a grilovanú panenku s hríbmi v prosciuttovom kabáte, zemiakové rosty, chrumkavá opražená cibuľka v hodnote 9,60€.

 

Rizoto s lososom

 

Rizoto bolo servírované v panvičke na drevenou podnose. Krémova konzistencia rizota bola správna, losos bol dobre ochutený. V rizote boli kúsky špargle, papriky, šampiňónov, baklažánu a ešte ďalšej zeleniny. Úplne by ste si vystačili so samotným lososom a šparglou, priveľa zeleniny už odpútavalo chuť od samotného rizota. A obrovská porcia. Ale aj napriek malým nedostatkom, bolo veľmi chutné.

 

Panenka

 

Panenka bola taktiež podávané v panvičke. Jedlo bolo vkusne naaranžované a vyzývalo nás aby sme ho ochutnali. Mäso bolo výborné, mäkké, ochutené a v kombinácii so slaným proscuittom bolo príjemným oživením. Výhrady sme však mali k smotanovo-hríbovej omáčke, ktorá bola viac smotanová ako hríbová. Zrejme im v kuchyni trošku ušla ruka so smotanou a konzistencia bola príliš tekutá a takmer bez chute. Zachránili to však krúžky opraženej cibuľky, ktoré boli výborné. Samotné jedlo nesklamalo, ale treba si dať záležať aj na takých detailoch ako je omáčka.

 

Víno

 

Kuchyňa je veľmi rozmanitá. A presvedčili sme sa, že aj kvalitná a chutná. Zistili sme však, že ponúkajú aj kvalitné vínka od slovenských vinárov. Nájdete tu napríklad fľaše od Mrva a Stanku, Pavelka a syn, Vinanza Vráble alebo známe Elesko.

K dispozícii majú Historickú pivnicu s kapacitou 40 osôb na usporiadanie rôznych spoločenských podujatí. Pivnica sa nachádza v podzemí, v blízkosti reštaurácie. Alebo môžete využiť vnútorné priestory reštaurácie na usporiadanie malých osláv alebo promócii.

 

Vstup do reštaurácie

 

Odchádzali sme z Wetzleroveho domu s pozitívnymi dojmami. Priestory sú príjemné, hlavne vonkajšia krytá terasa. V budúcnosti by ste určite chceli vyskúšať aj iné jedlá kuchyne. Potrebujete sa rýchlo najesť cez obedňajšiu prestávku? Alebo chcete chutné jedlo za primeranú cenu? Wetzlerov dom je ideálna voľba, pre ľudí pracujúcich práve v okolí Trojičného námestia. Wezlerov dom poskytuje podobný kvalitatívny štandard ako ostatné reštaurácie v tomto trojlístku, Raisov dom a Motorest ESO.