Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Mesiac kačacích a husacích hodov je úspešne za nami. Sme presvedčení, že každý z vás si doprial aspoň jednu lahodnú lokšu s masťou. Nemajte dôvod byť smutní, ak ste žiadnu neochutnali. Prichádza december. Sezóna slovenských vianočných trhov je už v plnom prúde. Vôňu Vianoc cítiť na každom kroku, a to aj v menších mestách. Na takýchto trhoch budete mať príležitosť dať si okrem iných dobrôt lokšu s masťou a pečienkou počas celého mesiaca.

 

Nemožno opomenúť ani "zahriatie sa". Vianočný punč, varené vínko alebo medovina budú zaručene prvou pomocou na zvýšenie telesnej teploty v chladnom až mrazivom počasí. A to najlepšie - kde inde sa po dlhom čase stretnúť s priateľmi, ak nie na vianočných trhoch?

 

Promenu-vianocne-trhy

 

Vianočné trhy na Slovensku sa s tými zahraničnými evidentne odlišujú už len veľkosťou. Taká Praha, Brno, Viedeň, či Budapešť sa radia medzi top vianočné trhy. Samozrejme, aj keď sú považované za najkrajšie alebo najväčšie, neznamená to, že sa musia každému páčiť.

 

Ak nemáte radi ľuďmi preplnené námestia, prípadne ak chcete zavítať do iného mesta na punč alebo cigánsku, prinášame vám zopár tipov, kam na vianočné trhy na západnom Slovensku.

 

1.   Bratislava - Samozrejme, že sa patrí začať našim hlavným mestom. Vianočné trhy prebiehajú od 24. 11. do 23. 12. 2017. Dobré jedlo, punč a pekný vianočný program na vás čaká denne hneď v niekoľkých častiach mesta, ako napríklad na Hlavnom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Františkánskom námestí, Primaciálnom námestí alebo na nádvorí Starej radnice. Pripravte sa však na to, že bratislavské vianočné trhy budú skôr plné ľudí a života, ako pokoja a kľudu.

 

 

2.   Trnava - Vianočná Trnava prebieha ako každý rok na Trojičnom námestí od 1. 12. do 23. 12. 2017. Mnoho ľudí hovorí o trnavských trhoch ako o najkrajších. Názor si urobíte sami, keď na ne zavítate. Určite sa môžete tešiť na krásne stánky s občerstvením v štýle chalúpok.

 

 

3.   Senica - Trhy by mali prebiehať od 15. 12. do 22. 12. 2017. Tak poriadne nasajte za ten jeden týždeň tú vianočnú atmosféru aj v našom záhorskom meste.

 

 

4.   Piešťany - Vianočné trhy v kúpeľnom meste môžeme považovať za skromnejšie, ale úplne dostačujúce. Pár stánkov na námestí, klzisko a priestor na večernú zábavu sú otvorené v intervale od piatka do nedele každý týždeň. Trhy prebiehajú od 24. 11. 2017 do 31. 12. 2017.

 

ProMenu-blog-vianočné-trhy

 

5.   Nové Mesto nad Váhom - Od 6. 12. do 22. 12. 2017 sa konajú vianočné trhy na Námestí slobody. Okrem občerstvenia a predaja rôznych drobností tam na vás bude čakať aj pestrý kultúrny program.

 

 

6.   Holíč - S teplým punčom v ruke sa môžete stretnúť s vašimi blízkymi od 6. 12. do 22. 12. 2017 na vianočných trhoch v Holíči.  

 

 

7.   Malacky - V dňoch od 16. 12. do 23. 12. 2017 začínajú vianočné trhy na Mierovom námestí v Malackách. Určite si nájdite čas sem zájsť, pretože bohatý program, výborné jedlo a vianočná atmosféra tu na vás budú čakať počas celého týždňa.

 

Podľa dostupných informácií sa tento rok pravdepodobne neuskutočnia vianočné trhy v Skalici. Kiež by tomu tak nebolo, a mesto prekvapí svojich obyvateľov a návštevníkov zo dňa na deň ich zahájením.

 

Vianočné trhy na vás čakajú. Nezabudnite sa s nami podeliť zdieľaním fotky z vašich vianočných trhov na facebooku alebo instagrame s označením #vianočnétrhyspromenu.

 

 

Do pozornosti dáme už čoskoro špeciálnu vianočnú ponuku našich reštaurácií.

 

 

Ema Fajnorová

manager ProMenu.sk