Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Steak house Maxim sa nachádza v areáli golfového ihriska v Skalici. Je súčasťou penziónu, ktorého služby sme nevyužili, za to sme si posvietili, čo ponúkajú svojím hosťom na tanieri.

O príjemnom prostredí reštaurácie hádam nie je potrebné ani písať. Priamo od stola máte výhľad na rozľahlé trávnaté kopce golfového ihriska, čo pri západe slnka tvorí romantickú atmosféru. Páni, pokojne to môžete od nás brať ako priateľskú radu, ak chcete očariť svoju polovičku.
 
Steak house MAXIM - ProMenu
 
Vo vnútri vás očarí krásny masívny nábytok, keramické lustre či vlastný krb. Môžete len sedieť a obdivovať tradičnú poctivú remeselnú prácu. V reštaurácii nájdete aj  vínnym sklepom, kam sa určite oplatí ísť sa pozrieť.
 
Recenzia ProMenu
 
ProMenu - recenzia
 
Obsluha je veľmi príjemná a pozná naspamäť lístok aj špeciálnu ponuku a vie byť veľmi nápomocná pri výbere. Prezradím dopredu, že čašníčka sa prišla po druhom súste spýtať, či nám chutí a či je všetko v poriadku. Zrejme ani netušila, koľko radosti nám týmto úkonom vyrobí, pretože personálu tohto druhu je na západe Slovenska ako šafránu. Čiže všetky palce hore.
 
Ďaľším pozitívom bolo “amuse bouche” v podobe pečeňovej paštéty na domácom skalickom chlebíku. Po ňom sme neodolali odporúčaniu dať si skalickú fazuľovú polievku, čo rozhodne bol správny krok. Podávaná je v tradičnej keramike, ktorá udržuje polievku teplú ešte dlho po jej prinesení.
 
Recenzia ProMenu - steakhouse Maxim
 
Okrem polievky sme ochutnali Grilované cuketové závitky so syrom. Ľahučká kombinácia a príjemný štart pred hlavným jedlom.
 
Grilované cukinové závitky so syrom - Steakhouse Maxim
 
Nasledované Jahňacími kotletami ktoré vás hladkali už pri pohlade. Boli veľmi delikátne, vychutnáte si pri nich chuť mäsa v plnej kráse, ktorá sa vám len rozpúšťa v ústach.
 
Steak house Maxim
 
Ale skutočný klenot prišiel asi minútu neskôr. T-bone steak! Dámi a páni, steak house Maxim je jednou z veľmi mála prevádzok nielen na Záhorí, ale aj na Slovensku, ktorá tento gurmánsky zážitok obrastený okolo kosti ponúka. Odporúčame ho medium rare “mierne krvavší” a vyčleniť si na pol kila hovädzieho mäska minimálne pol hodiny konzumácie. Rozhodne to bude jedna z vaších najobľúbenejších polhodiniek vo vašom živote.
 
Chutný steak v Skalici
 
Takže, ak milujete golf a radi si doprajete poriadne jedlo, rozhodne navštívte tento podnik. Vedia totiž veľmi dobre, ako uspokojiť vaše gurmánske túžby.