Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

DeliViet je prevádzka nachádzajúca sa v areáli CityPark Trnava. Mimo centra mesta nie je tak veľa možností, kam na menu, preto návštevníci CityPark Trnava, pracujúci v okolí, ale aj pocestní okoloidúci, určite ocenia stále „mladú“ prevádzku.

 

Reštaurácia má v ponuke výlučne jedlá vietnamskej kuchyne. Denne, od pondelka do nedele, ponúka svojim návštevníkom na výber z 2 druhov denného menu a z 3 druhov sushi menu. Okrem iného sa tu pripravujú samozrejme jedlá z jedálneho lístka. Po novom v reštaurácii zaviedli aj „grill“ menu

V ponuke tak môžete nájsť napríklad kurací steak, grilované vykostené kuracie stehno alebo iné dobroty pripravované podľa tradičných vietnamských receptov.

 

menu-deliviet-promenu

 

Pokiaľ ste fanúšikom vietnamskej kuchyne, za vyskúšanie a ochutnanie vám odporúčame švédske stoly, ktoré bývajú každý piatok. Za 13,50€ máte na výber zo 4 druhov polievok, bohatých švédskych stolov a môžete zjesť, čo vám hrdlo ráči.

  

Ako také menu v DeliViet vyzerá?

Keď sme prišli do reštaurácie, majiteľka nám na pitie hneď odporučila kokosové mlieko. V našich končinách patrí tento nápoj medzi menej tradičné, aj keď potraviny z kokosu možno v súčasnosti považovať za potraviny „modernej kuchyne“ nejednej reštaurácie a domácnosti. Avšak neodolali sme, dali sme predsudky bokom a vyskúšali.  Príjemná a ochotná obsluha nám priniesla fľaštičku kokosového mlieka spolu s pohárom na stopke a s ľadom.

 

kokosové-mlieko-deliviet

 

A ako nám chutilo? Osviežujúca a jemne sladká chuť mlieka splnila naše očakávania. Musíme však podotknúť, že najlepšie je piť kokosové mlieko naozaj s ľadom alebo aspoň chladené. Izbová teplota tomuto  drinku nepristane. Ako nám povedali v DeliViet, údajne pridaná hodnota kokosového mlieka spočíva v tom, že je zdravé a výborné na trávenie. Ak neobľubujete sladké nápoje, odporúčame ho vyskúšať práve z tohto dôvodu.

 

Priestory reštaurácie sú veľké - kapacita podniku je 100 ľudí. Za pozitívum považujeme práve jeho priestrannosť. Vonku je dokonca aj menšia terasa.

 

denného menu sme si objednali opäť na odporúčanie reštaurácie grilované jedlá.

 

priestory-DeliViet-ProMenu

 

Polievka - chutný hovädzí vývar s mäskom a hlavný chod – kurací grilovaný steak  na sladkoslanej omáčke s tenkými ryžovými rezancami a čerstvým šalátom. Rezance boli príjemné dochutené s jemným zeleninovým a vajíčkovým podtónom. Steak bol jemne pikantne okorenený a ugrilovaný, boli v ňom cítiť výrazné chute ázijských korení. Za cenu 6,90€ na denné menu, veľmi príjemné spestrenie pracovného dňa.

Upozorňujeme, po zjedení takejto porcie sa z podniku odchádza veľmi ťažko.  (osobná skúsenosť)

 

grill-menu-deliviet-trnava-promenu

 

Boli ste už v tejto reštaurácii? Ako vám tu chutilo? Zdieľajte s nami vaše „úlovky“ jedál na sociálnych sieťach s #obedujsnami.

 

 

Ema Fajnorová