Prihlásenie na účet

Nový užívateľ? Zaregistruj sa!

zabudli ste heslo?

Zabudnuté heslo

Priestory baru a kaviarne Rotunda Spiegelsaal sa nachádzajú v strede mesta Trnava. Od roku 1792 je označená ako národná kultúrna pamiatka, ktorá pred viac ako 200 rokmi slúžila ako záhradný altánok v botanickej záhrade. Pán Minarovič, majiteľ Rotundy, túto budovu odkúpil, zreštauroval a pristavil k nej modernú časť. Brány tohto atypického podniku v podobe príjemnej kaviarne sa otvorili v roku 2014. Prečo by ste ju mali navštíviť?

 

priestory-Rotunda-Spiegelsaal-Trnava-ProMenu

 

„Náš podnik je rozdelený na niekoľko častí. Salónik tvorí historickú časť. Ďalej je podnik členený tak, aby sa tu mohli konať rôzne oslavy pre uzavretú spoločnosť s menším počtom ľudí. Ideálne na tieto súkromné akcie máme priestory na poschodí, kde sa dostanete po točitých schodoch,“ hovorí majiteľ kaviarne.

Kapacita celého podniku je do 80 ľudí + miesta na sedenie vonku na terase. Vieme pripraviť priestory pre akcie, ako je napríklad svadba pre 45 ľudí. V salóniku na prízemí a na poschodí vieme usadiť po 25 hostí. Horná terasa s grilom je pekne priestranná. Zmestí sa sem 50 až 60 ľudí, pričom si ju môžete celú samostatne zarezervovať na súkromnú grilovačku pre vašich blízkych, rodinu, priateľov alebo kolegov. To isté platí aj o ostatných častiach priestorov podniku,“ dodáva. 

 

vchod-bar-kaviaren-Rotunda-Spiegelsaal-ProMenu

 

„Vonku pred vstupom do podniku máme 1 terasu a na poschodí je letná terasa. Máme grilový bar a grilovačky, na ktoré sa vždy všetci tešíme, robíme od utorka do soboty od 17:00 do 23:00.“ Sezónnu ponuku grilovaných jedál nájdete tu

„Náš podnik je jedným z mála v Trnave, ktoré sú otvorené od 7:00 ráno. Cez víkend to býva trošku neskôr.“ Preto odporúčame, aby ste si pred návštevou podniku v skorých ranných hodinách pozreli aktuálne novinky o otváracích hodinách na ich facebooku alebo web stránke.

 

menu-Rotunda-Spiegelsaal-ProMenu

 

Čo môžete nájsť v ponuke menu? Raňajky, šaláty, spomínanú ponuku grilovaných špecialít, domáce dezerty a rôzne druhy nápojov, teplých či chladených, alkoholických či nealkoholických. „Limonády pripravujeme z vlastne vyrábaných sirupov, kávičku máme značky Coffeein a pivo Bernard a craft beer Žiwell.“ Obsluha aj celkový dojem podniku je príjemný a priateľský. Ak sem prídete napríklad o 15:00 a dostanete chuť na niečo z raňajkovej ponuky, neodídete sklamaní, pretože aj takéto neskoré raňajky vám tu ochotne pripravia.

 

káva-Trnava-Rotunda-Spiegelsaal-ProMenu

 

„Pre našich hostí sa snažíme vymýšľať ponuky, pre ktoré sa sem pravidelne môžu vracať. Preto organizujeme „Dni piva“ a „Dni vína“. Dni piva organizujeme raz za mesiac, a to 2.2., 3.3., 4.4., 5.5., 6.6., 7.7., 8.8., 11.11. a 12.12., okrem januára a septembra. Počas týchto dní ponúkame pivo Bernard 10° za 0,80€. Okrem toho sa tu koná Deň Bernarda, ktorý býva v októbri.“ Dni vína bývajú každú prvú sobotu v mesiaci. Degustujú sa vína nového sveta, ku ktorým dostanete chuťovky na zahryznutie. V júli sa môžete tešiť na ochutnávku ružových vín a v auguste na „bublinky“.

 

A nejaká zaujímavosť zo zákulisia podniku? Pán Minarovič sleduje koľko sudov piva sa za deň vypije a koľko kilogramov citrónov denne minú. „Denne odšťavíme 5 až 10 kg citrónov. No a samozrejme, ako správny majiteľ sledujem tržbu (smiech).“

 

Ďakujeme pánovi Minarovičovi za rozhovor a prajeme jemu a celému tímu Rotundy Spiegelsaal veľa spokojných hostí a vydarených akcií.

 

 

 

 

Ema Fajnorová